ročník
2022

5. ročník pro Jakuba Gregora

Vážení a milí, 5.ročník vyškovského benefičního běhu, který se konal 23.4.2022 se startem a závodním zázemím v Lulči u koupaliště Libuše je úspěšně za námi. Všem účastníkům a sponzorům patří velké DÍKY.

Tento je věnován Kubíkovi Gregorovi. Kuba je 11-ti letý čiperný kluk. Do 4 let věku stejný jako ostatní kluci. Nyní bohužel částečně ochrnutý na levou stranu těla. Svaly na pravé straně se zhoršují. Důvod ? Velmi vzácné a vážné onemocnění zvané Leigh syndrom. Významně mu pomáhá rehabilitace v pražské neurorehabilitační klinice AXON. Kubík tam denně cvičil 4 hodiny a po měsíci dokázal sám přejít celou místnost. Tato rehabilitace pomáhá. Bohužel zdravotní pojišťovna ji nehradí. Cena měsíční rehabilitace je 90.000 Kč. Lékaři doporučují absolvovat 3x ročně.

Výsledky najdete zde

Fotky z běhu najdete zde:

Sbírka:

Celý výtěžek do poslední koruny (ze startovného, z darů, i od sponzorů)  bude věnován na transparentní účet sbírky pro Jakuba Gregora.

Veškeré organizační náklady spojené s během hradí generální sponzor Lear Corporation s. r. o., a co víc, vybrané startovné znásobí firma Lear Corporation až do výše 50 000 Kč.