Ročník 2017 patřil sbírce “Auto pro Petříka”

První ročník Lear Vyškovského benefičního běhu jsme běželi pro pro 11letého Petříka Holuba z Rostěnic, který je od narození nejen mentálně, ale vlivem dětské mozkové obrny i tělesně postižen. I když Petřík díky odborné péči zvládá bezbariérovou chůzi sám, je stále spousta situací, kdy pomoc blízké osoby nutně potřebuje. A po zbytek života potřebovat bude.

Každý den vozí táta Petříka z Rostěnic do vyškovské základní školy i na návštěvy do sdružení Piafa. A každé tři týdny k odbornému fyzioterapeutovi do Brna. Petříkův starší bratr to nemá v životě také jednoduché. Jeho velmi citlivá povaha je poznamenána prvky autismu. Pan Holub se o kluky stará sám; když měl Petřík šest měsíců, maminka se pod tíhou psychických problémů rozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa. Auto pana Holuba, kterým Petříka všude vozí, bylo 14 let staré a poruchové. Vzhledem k tomu, že musí kvůli dětem pracovat jen na zkrácený úvazek, a zároveň platit hypotéku na byt, bylo pro něj nemožné pořídit si auto nové, přestože je pro jeho rodinu naprostou nezbytností.

Životní situace Holubových nás velmi zasáhla. A proto jsme uspořádali benefiční běh s bohatým doprovodným programem a pro sbírku “Auto pro Petříka” se tak podařilo získat 616 412 Kč. Všem podporovatelům tímto znovu děkujeme.

———————————————————————————————————-

I. ročník  Lear Vyškovského benefičního běhu 22.4.2017 je za úspěšně za námi a jeho výsledky jsou ke stažení zde:

Výsledky_Lear Vyškov Běh 22.4.2017

———————————————————————————————————-

Rodina pana Vladimíra Holuba

Parametry sbírky

Pod záštitou Komunitní nadace Tři brány byl zřízen účet číslo: 221572862/0600

Sbírka nazvaná „Auto pro Petříka“ proběhla za podpory senátora Ivo Bárka, byla povolena Krajským úřadem JmK Osvědčením SJMK/159997/2016/OSPŽ