Chystá se 2.ročník běhu

Dne 21.4.2018 poběžíme znovu, a to pro Míšu Grimovou z Lysovic u Vyškova.

Míše je 28 let a má 4 letého syna Péťu. S Míšou se život nemazlil. V roce 2007 jí byla diagnostikována roztroušená skleróza, po těžším průběhu byla nasazena biologická léčba, která pomohla a její stav se dočasně stabilizoval. Myslela si, že má vyhráno. Omyl – v roce 2014 měla bolesti pod pravými žebry. Po sonu se zjistilo, že je tam ložisko o velikosti 2cm. Bolesti se zhoršovaly, nález rostl. Nesprávně se lékaři domnívali, že bolesti nejsou tak závažné, a že ložisko je hemangiom. Po stále zesilujicích bolestech se objednala jinam, kde ji dělali každé 3 měsíce CT, až do roku 2016. V květnu 2016 proběhla biopsie se závěrem – rakovina hladkého svalu. Následovala operace s nejistým koncem, potom ozařování. Zdálo se, že vše je na dobré cestě. V roce 2017 přišla ale další rána – zjištěné metastázy na plicích a játrech.

Lékařka Míše doporučila biologickou léčbu, která je šetrnější a s lepšìmi výsledky. Bohužel tato léčba jí nebyla schválena její pojišťovnou. A tak se odvolala, jenomže pojišťovna znovu odmítla. V odůvodnění stálo, že jsou i jiné varianty – paliativní chemoterapie. Ta ale nemoc neléčí, jen ji pozastaví a vy můžete dožít. Prý by mohli biologickou léčbu schválit, až když nebudou jiné možnosti. Jeden cyklus (2 dávky) stojí 150 tisíc korun a potřeba je nejméně 8 cyklů.

Míša se nevzdává a bojuje, nicméně pro ni teď běží čas velmi rychle a proto potřebuje naši pomoc.

—————————————————————————————————————-

Vážení přátelé, připravujeme pro vás další ročník běhu – NESMÍRNĚ DŮLEŽITÝ🙏🤞, protože jde skutečně o ŽIVOT❤️. Je to výzva nejen pro Míšu, ke které pomoc směřuje, ale i pro nás. Věřím, že to společně zvládneme.